Klasické úradné dosky nevyhovujú v stále viac mestách. Nahrádzajú ich digitálne

19.4.2021

Klasické úradné dosky nevyhovujú v stále viac mestách. Nahrádzajú ich digitálne
Doba ide neustále dopredu, s čím musia počítať nejedno mesto a nejedna obec. Kým niektoré idú novým trendom naproti, iné modernizácia skrátka dobehne sama. Podľa posledných prieskumov v stále viac mestách a obciach nevyhovujú klasické úradné dosky. Nahrádzajú sa teda digitálnymi alternatívami, ktorých nadobudnutie síce vyjde na niekoľko desiatok či stoviek tisíc korún, na druhú stranu odpadne všetka nepraktická manipulácia s papiermi. Starostovia a primátori navyše dostávajú do rúk skvelý nástroj, ktorý má mnohostranné využitie.


Klasické úradné dosky majú veľa nevýhod

Z klasických alternatív úradné dosky sa stáva niečo, čo nemá v moderných obciach a mestách miesto. Nielen, že hovoríme o nevzhľadné súčasti miest, ale aj o nepraktické spoluobčania, ktorý neponúka dostatok priestoru pre vyvesenie noviniek, aktualít aj upozornenia. Väčšinou všetky dokumenty skôr, než sa vyvesí všetky rozfúka vietor.
Vplyvom Koronavirové pandémie navyše dokumentov, ktoré sa musia povinne vyvesovať, výrazne pribudlo. Nedostatok priestoru sa teda javí ako veľký problém, ktorý digitálne úradné dosky rieši.


Novú podobu úradné dosky si zamilujú všetky generácie
Oproti tomu digitálny úradné doska nejaví žiadny z vyššie uvedených problémov. Ponúka dostatok priestoru, je k dispozícii po celý deň, každý deň v roku. A aj keď by niekto mohol namietať, že si najmä staršia generácia s danou inovácií nebudú vedieť rady, ovládanie je veľmi intuitívne a jasné.
Súčasťou digitálnej úradné dosky nemusí byť len aktuality a novinky alebo dokumenty, ktoré sú starostovia miest a obcí povinní vyvesiť, ale tiež môžu byť súčasťou skoré výluky, turistické mapy alebo zaujímavosti, 3D prehliadka mesta alebo obecnej či mestský spravodajca, ktorý bude na prečítanie v elektronickej podobe. Chýbať nemusí ani predpoveď počasia a mnoho ďalších vecí, ktoré by občana mohli zaujímať.

Zpět na stránku blog